Сайт с.

Калчева

Пятница, 19.04.2024, 20:07
         Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Новости [51]
Поздравления [6]
Праздники [8]
С Днем Рождения [2]
История [4]

Мини-чат

Наш опрос
Как Вы считаете, есть смысл в добавлении информации в списках выпускников: где учился, работает....
Всего ответов: 103

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
18.117.148.105

Статистика сайта
Коментарии: 42
Форум: 10/25
Фото: 44
Blog: 119
Новости: 73
Односельчане: 9
Каталог статей: 12
Каталог сайтов: 2
Ad-board: 2
Вопрос/Ответ: 4
Guestbook: 28

Статистика сайта
Зарегистрированных: - 442
Новых за месяц: - 0
Новых за неделю: - 0
Новых за вчера: - 0
Новых за сегодня: - 0 

пользоватей: - 436
мужчин: - 195
женщин: - 247


Посетители за день



Калчева
rp5.ua







Праздники России Православные праздники





Главная » Архив материалов














































т 18 до 22 юли 2012 година в община „Тунджа” ще гостува хореографски ансамбъл „Съвременни ритми” от село Калчево, Болградски район, Одеска област, Република Украйна. Посещението е в съответствие със сключеното Споразумение за приятелство и сътрудничество за културен обмен чрез представяне на музикално и танцово изкуство. В програмата се предвижда да бъдат изнесени седем концерта в селата Веселиново, Калчево, Генерал Инзово, Победа, Безмер, Козарево и Роза и срещи с обществеността на населените места. Ще бъдат посетени и архитектурни и исторически забележителности на община „Тунджа”. Младите танцьори ще бъдат приети от кмета на общината Георги Георгиев на 20 юли.

Категория: Новости | Просмотров: 1457 | Добавил: Admin | Дата: 23.07.2012 | Комментарии (0)




Родительский комитет Калчевской ОШ обращается ко всем жителям с.Калчева, бывшим уч-ся школы и просто ко всем людям с добрым сердцем, отзывчивой душой, которым не безразлична судьба детей, нынешних школьников, от которых зависит и наше с Вами будущее.
Задача школы и семьи – подготовить конкурентоспособную личность, которая сможет найти достойное место в современном непростом мире. Однако в силу ограниченных материальных возможностей сделать это сложно. С помощью только мела и тряпки сегодня школьникам не научиться тому, что требуется от него в будущем. Школе необходим новый компьютерный класс, кондиционер для ныне действующего, оборудование для кабинетов химии, английского языка (ноутбуки, проекторы, мультимедийные доски). Чтобы дети получали полноценную физическую подготовку, необходимо оборудовать спортивную площадку, оснастить её соответствующим инвентарем.
Нужд у школы много, а возможностей мало. В центральном здании сгнили оконные рамы, что создает угрозу для жизни и здоровья детей. Благодаря спонсорской помощи братьев Аврамовых: Афанасия Ивановича, Ивана Ивановича, Сергея Ивановича – установлены пластиковые окна в спортзале, обновлен фасад центрального здания школы в 2010 году, приобретены таблицы по охране жизни и здоровья детей, ноутбук и принтер. Во всех учебных кабинетах - пока старые оконные рамы, пришедшие в негодность. Капитальный ремонт корпуса начальной школы, расположенном по ул. Гагарина, 73. – тоже проблема сегодняшнего дня, потому что обшарпанное здание никоем образом не вселяет в души детей гордости за свой второй дом, а аварийная восточная сторона требует немедленного восстановления. Помещение старое, но газифицированное, удобное для учебно-воспитательного процесса I ступени обучения, с толстыми крепкими стенами, с большим школьным двором, где много места детям для игр, отдыха, где они чувствуют себя хозяевами и решения госуда ... Читать дальше »
Категория: Новости | Просмотров: 912 | Добавил: Admin | Дата: 20.06.2012 | Комментарии (0)


Калчева 2012 Народные гуляния.
  Проводятся каждый год 9 Мая после окончания посевной.



1. Фильм снят профессионалом.







2. Любительская камера часть1


2. Любительская камера часть2
Категория: Праздники | Просмотров: 830 | Добавил: Admin | Дата: 17.06.2012 | Комментарии (1)





Трети март е Ден на освобождението на България от османско иго. За първи път денят е отбелязан на 19 февруари 1880 г. (3 март е дата по нов стил) като "Ден на възшествието на престола на император Александър II и заключение на Санстефанския мирен договор". От 1888 г. се празнува като Ден на освобождението на България. Под това име се утвърждава със Закона за празничните дни на Княжество България от 1900 г., както и със заменилия го Закон за празниците и неделната почивка от 1911 г. (в сила до октомври 1951 г, когато е отменен с Кодекса на труда). За първи път се чества по нов стил на 3 март 1917 г. след въвеждането в България през 1916 г. на Григорианския календар. Денят на освобождението на България от османско иго е определен за национален празник с Указ 236 на Държавния съвет, издаден на 27 февруари 1990 г., и с Решение на 9-ото Народно събрание от 5 март 1990 г. Денят е избран за национален празник на България, защото тогава за първи път българските земи се споменават и като политически аргумент. На този ден (19 февруари 1878 стар стил) в Руската главна квартира в селището Сан Стефано (дн. Йешилкьой) около 17:00 ч. представителите на Русия и Османската империя подписват предварителен мирен договор, според който се слага край на Руско-турската освободителна война (1877-1878). Пълномощници от руска страна са граф Игнатиев и Александър Нелидов, а от турска страна - Савфет паша (министър на външните работи) и Садулах бей (посланик в Германия от страна на Османската империя). Условията на договора се изработват въз основа на Одринското примирие 1878 г. и на протокола за т. нар. "Основания на мира", подписан на 20 януари 1878 г. в Одрин. Договорът от Сан Стефано е прелиминарен - т. е. предварителен и подлежи на одобрението на останалите Велики сили. Съдържа преамбюл, 29 члена и заключение. Според него, освободена България е авт ... Читать дальше »

Категория: Новости | Просмотров: 2255 | Добавил: Admin | Дата: 07.03.2012 | Комментарии (1)

Категория: Поздравления | Просмотров: 752 | Добавил: Admin | Дата: 28.12.2011 | Комментарии (0)





























Категория: Новости | Просмотров: 923 | Добавил: Admin | Дата: 25.11.2011 | Комментарии (0)

  Младежкият танцов състав при НЧ „Йордан Андонов" село Веселиново, община „Тунджа" взе участие в проявите, посветени на празника на с. Калчево, Болградски район, Одеска област, Република Украйна. Младежите посетиха село Калчево по поканата, отправена от кмета на населеното място и е в рамките на Договора за приятелство и сътрудничество между Болград и Община „Тунджа". Визитата на младежкия състав се състоя в периода 19.11.2011 г. - 22.11.2011 г. Делегацията беше водена от кмета на с. Веселиново, Татяна Стоева. Заедно с танцьорите от община „Тунджа", празникът на жителите на Болградски район споделиха председателят на Народно читалище „Йордан Андонов" Минка Янева. председателят на НПО „Младежта - европейското бъдеще на Веселиново" Елена Велкова, общинският съветник Стоянка Белчева, представители на общинската администрация. Проявите, посветени на 150 години от основаването на село Калчево преминаха при висок интерес от депутати от украинския парламент, общински съветници, представители на бизнеса от Одеска област. Делегацията от община „Тунджа" поседи град Одеса, както и различни културни забележителности на град Болград. Посещението се осъществи в изпълнение на Договора за приятелство и сътрудничество между Болград и Община „Тунджа" чрез който се реализираха интензивен културен, младежки и образователен обмен. Разработени са и очакват своята реализация и първите съвместни партньорски проекти. Финансирането на пътуването се осъществи със съдействието на НЧ „Йордан Андонов", депутата от Европейския парламент Кристиан Вигенин и други спонсори.
Категория: Новости | Просмотров: 979 | Добавил: Admin | Дата: 24.11.2011 | Комментарии (1)

На Празднование 150 лет села Калчева, в торжественной обстановке

вручены государственная символика села Калчева

ГЕРБ и ФЛАГ








Бык - символ плодородия, труда и терпения, а также скотоводства.

Бык рассматривается как символ непобедимой силы, жертвенности, самоотречения; он связан также с земледельческими культами, в рамках которых символизирует мужское, оплодотворяющее начало.


Овен( Баран ) - В образе овна сочетается символика плодовитости и жертвенности. Овен связывается с солнцем и плодородием, а также является олицетворением творческой и первозданной силы природы.
Золотой телец в храмах Израиля (после разделения царств) символизировал присутствие Бога, подобно херувиму в иудейских храмах Иерусалима.
В ряде традиций баран выступает в качестве олицетворения добра (как жертвенное животное), богатства (как источник шерсти), а также весны и рассвета: когда солнце входит в созвездие Овна (21 марта), начинается весна, к тому же это день равноденствия. Христос как агнец Божий подчеркивает жертвенный, искуп ... Читать дальше »
Категория: Новости | Просмотров: 1913 | Добавил: Admin | Дата: 23.11.2011 | Комментарии (1)


На празник в Калчева, Украйна




Младежкият танцов състав от село Веселиново, община „Тунджа” ще вземе участие в проявите, посветени на празника на с. Калчевка, Болградски район, Одеска област, Република Украйна. Поканата е отправена от кмета на населеното място и е в рамките на Договора за приятелство и сътрудничество между Болград и Община „Тунджа”. Посещението на младежите ще се състои в периода 19.11.2011 г. – 22.11.2011 г. Делегацията ще бъде водена от кмета на с. Веселиново, Татяна Стоева.      В изпълнение на Договора за приятелство и сътрудничество между Болград и Община „Тунджа” е реализиран интензивен културен, младежки и образователен обмен. Разработени са и очакват своята реализация и първите партньорски проекти. Самодейни колективи от селата на община „Тунджа” Безмер, Калчево, Ботево  са участници в поредица от  прояви, организирани в Болградски район през последните 2 години. Танцьорите и музикантите от Фолклорен ансамбъл „Тунджа” представиха своята продукция по повод Празника на град Болград през месец август 2011 г.

Люба Митева
http://www.yambolnews.net/content/view/20576/63/
Категория: Новости | Просмотров: 861 | Добавил: Admin | Дата: 11.11.2011 | Комментарии (0)

Селу Калчева - 150 лет  20 ноября. 

21 ноября - празднование церкви, Свято Архангела-Михаила

Готовится большой праздник.
Приглашены гости с Болгарии(село Калчева) и многие другие.





Категория: Праздники | Просмотров: 1271 | Добавил: Admin | Дата: 07.11.2011 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Форма входа

Поиск

Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Сайт Калчево Болгария
  • Сайт Болграда
  • Сайт Болграда
  • Сайт Ассоциации болгар
  • Сайт с.КУБЕЙ
  • Cайт с.ЗАДУНАЕВКА
  • Сайт БОЛГАР УКРАИНЫ
  • Весник "Роден Край"
  • Сайт
  • Cайт Български
  • ВСЕ О БЕССАРАБИИ
  • Сайт Жертвы политического террора в СССР
  • Сайт газеты "Дружба"
  • Сайт
  • Сайт

  • Плейер

    Video

    Видео

    Слайдшоу

    Курсы наличного обмена на сегодня Праздники Украины Праздники Болгарии Праздники сегодня
    Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтов - uCoz
    Яндекс.Метрика

    Flag Counter